Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Edmund Niziurski „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” - recenzja książki

„Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” to powieść Edmunda Niziurskiego, która ukazała się w 1959 r. Już sam tytuł sugeruje nam, że czytając tę książkę przeniesiemy się w świat pełen wydarzeń, które ciężko jest wyobrazić sobie w prawdziwym życiu.

Książka została napisana językiem prostym i pełnym humoru, przez co jest bardzo przyjemna w odbiorze. Nawet nazwy własne, które się w niej pojawiają, potrafią rozśmieszyć. Mamy więc do czynienia z bohaterami takimi jak: Wieńczysław Nieszczególny, Albert Flasza (złodziej – alkoholik), Chryzostom Chuderlawy, Cezary Cedur czy też Hippollit Kwass. Historie poszczególnych postaci także mogą okazać się naprawdę zabawne i, czego można się spodziewać, nieco nieprawdopodobne.

Największym atutem tej powieści jest niewątpliwie akcja, która pędzi znacznie szybciej niż tytułowy bohater zabiera się do nauki. Dwie pierwsze historie są bardziej ospałe, ale ostatnia gwarantuje wysoki poziom adrenaliny. Dzieje się tak głównie dzięki wątkowi kryminalnemu i niezwykle ciekawej intrydze. Narrator w sposób doskonały i pozbawiony znamion sztuczności prowadzi nas po Warszawie i przedstawia kolejnych bohaterów. Dlatego nie mamy okazji się nudzić, a kolejne losy głównych...

Podobne wypracowania