Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Osama bin Laden – biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Osama bin Laden urodził się 10 marca 1957r. w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. Jego ojcec to Mohammed bin Awad bin Laden, był Jemeńczykiem, zajmował się budownictwem, jego profesja pozwoliła mu stać się milionerem. Matka Osamy to Hamida al-Attas, jest Syryjką. Po śmierci ojca Osama odziedziczył po nim kilkanaście milionów dolarów. Od 1968 do 1976 uczęszczał do szkoły średniej Al-Thager Model School w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej .

Studiował inżynierię lądową i handel na uniwersytecie Króla Abdula Aziza w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej. Podczas sowieckiej interwencji w Afganistanie z lat 1979-1989 zangażował się po stronie Mudżahedinów, koordynował pomoc udzielaną Afgańczykom od Stanów Zjednoczonych i innych krajów, wykorzystywał także własne środki finansowe. Podczas wojny w Afganistanie założył w 1984r. wraz z Abdallahem Azzamem w Pakistanie w Peszawarze tzw. dom gościnny Maktab al-Khidamat, był on miejscem gdzie rekrutowano ludzi do walki z sowietami w Afganistanie. Maktab al-Khidamat stał się prekursorem Al-Kaidy, która wykorzystywała go do rekrutowania nowych członków. Po zakończeniu konfliktu afgańskiego w 1989 r. Osama opóścił Afganistan, powrócił do Arabii Saudyjskiej. Dzięki osobistemu zaangażowaniu...

Podobne wypracowania