Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Johann Strauss (ojciec) - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Podając imię i nazwisko Johanna Straussa, za każdym razem musimy uściślać, czy chodzi nam o ojca, czy o syna. Obaj mężczyźni byli bowiem znanymi i cenionymi kompozytorami – pierwszy  –  okresu romantyzmu, drugi – pozytywizmu. Stworzyli liczne utwory, które przetrwały do dnia dzisiejszego i są nadal popularne oraz grane przy różnych okazjach.

Można powiedzieć, że Johann Strauss ojciec był uznawany za niesamowicie zdolnego i obiecującego muzyka, co rzeczywiście było prawdą. Jego nieprzeciętny talent zbladł jednak  w latach późniejszych, kiedy to zdolności ojca zostały przyćmione przez geniusz syna – Johanna Straussa Juniora. Cała rodzina Straussów była muzycznie uzdolniona. Dwaj pozostali synowie Johanna ojca także zostali muzykami: Josef był również kompozytorem i dyrygentem, Eduard też zajmował się tworzeniem muzyki, jednak interesowała go bardziej taneczna jej odmiana.

Trzej bracia z powodzeniem współpracowali przy wykonaniach swoich utworów, co przyniosło im wielką sławę na rozmaitych salonach austriackich i zagranicznych. Josef i Eduard byli stałymi dyrygentami orkiestry. Dynastię Straussów zapoczątkował jednak mężczyzna urodzony w 1804 roku w austriackim Wiedniu. Jego...

Podobne wypracowania