Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Carlos Castaneda - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Carlos Castaneda  (1925-1998) – antropolog południowoamerykański, autor serii kontrowersyjnych książek związanych z szamanizmem. Jego prace skoncentrowane są na opisach doświadczeń paranormalnych, toleckiej (szamańskiej) magii i rytuałów magicznych oraz efektów używania halucynogennych narkotyków.

Biografia Castanedy jest dość interesująca: on sam utrzymywał, jakoby urodził się w São Paulo, 25 grudnia 1931 roku. Udowodniona za pomocą dokumentów prawda stwierdza jednoznacznie, iż nastąpiło to sześć lat wcześniej w Cajamarca (Peru). Na początku latach 50. wyemigrował do USA i w 1957 przyjął amerykańskie obywatelstwo, zmieniając swoje nazwisko z „Castañeda” na bardziej „angielskie” Castenada. Ukończył UCLA - Uniwersytet Kalifornijski (Los Angeles)  w roku 1970.

Swoje życie spędził Castenada na pracy nad swymi książkami oraz pracami akademickimi, opisującymi doświadczenia autora, jakich nabył przebywając wśród Indian Yaqui, zamieszkującymi Meksyk. Jego trzy pierwsze tytuły („Nauki Don Juana”, „Odrębna Rzeczywistość” i „Podróż do Ixtlan”) zostały napisane jeszcze w trakcie jego studiów akademickich. Publikacje te stanowią rodzaj...

Podobne wypracowania