Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Clive Staples Lewis - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Clive Staples Lewis przyszedł na świat w rodzinie inteligenckiej, 29 listopada 1898 roku w Belfaście. Jego ojciec pracowała jako prawnik, natomiast matka była córką anglikańskiego pastora.

Dzieciństwo przyszłego pisarza była raczej szczęśliwe. Jedynym traumatycznym przeżyciem okazała się śmierć ukochanego psa. Od tej tragicznej chwili Lewis rozkazał, by wszyscy nazywali go imieniem pupila. Do końca życia w gronie rodziny i przyjaciół pozostał Jackiem. Kiedy wybuchła I wojna światowa, pisarz nie pozostał obojętny na los swojego kraju. Wstąpił do armii i brał udział w walkach. Kiedy wojna się skończyła, artysta zdecydował się na studia. Naukę podjął na Uniwersytecie w Oxfordzie. W roku 1922 uzyskał tytuł bakałarza w dziedzinie literatury. W czasie edukacji odznaczał się niesamowitą wiedzą, sumiennością i zapałem do pracy. Uzyskiwał świetne wyniki w nauce. W roku 1923 został najlepszym studentem w Anglii i otrzymał państwowe wyróżnienie.

Mniej więcej w tym czasie pisarz dołączył do nieformalnej grupy nazywanej Inklingami. Studenci spotykali się i dyskutowali o literaturze, jej kształcie, cechach i koniecznych zmianach. Po zakończeniu edukacji Lewis piastował odpowiedzialne i ważne stanowiska. Pracował jako wykładowca w Magdalen Collage oraz na uniwersytecie...

Podobne wypracowania