Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zofia Nałkowska „Granica” - bohaterowie. Charakterystyka głównych bohaterów powieści

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W swojej powieści psychologicznej pt.: „Granica” Nałkowska ukazała rozmaite postaci o zróżnicowanej psychice. Miały one inne wartości, marzenia i cele. Podejmowane przez bohaterów decyzje okazywały się czasami tragiczne w skutkach, ale – jak wiadomo – każdy człowiek ponosi odpowiedzialność za swoje czyny.

Głównym bohaterem powieści jest Zenon Ziembiewicz. To syn ubogiego szlachcica i dobrej kobiety, która bardzo kochała syna. Zenon nie potrafił porozumieć się z ojcem, ponieważ zdradzał on żonę, co bardzo bolało chłopca. Mimo posiadanego majątku wiejskiego, większość życia bohater spędził w mieście. Tam uczył się i zdobywał wiedzę. Jako młodzieniec zakochał się w Elżbiecie Bieckiej, która później została jego żoną.

Historia Zenona jest skomplikowana, jednak bohater daje się poznać czytelnikowi jako mężczyzna fałszywy, zakłamany. Nie spełniał się ani jako mąż, ani ojciec. Mimo ogromnej miłości, jaką darzyła go Elżbieta, zdradzał ją z wiejską dziewczyną, Justyną. Nie chciał tego, ale nie potrafił powstrzymać swojego popędu seksualnego. Choć żona wybaczyła mu jedną zdradę, nie przestawał jej oszukiwać. Dodatkowo zwodził także Justynę, która go kochała. Nie potrafił się samookreślić, nie wiedział,...

Podobne wypracowania