Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Job interview (marketing specialist) - Rozmowa kwalifikacyjna (specjalista ds. marketingu)

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

A: Good morning.
B: Good morning.
A: Mark Foxenberg, nice to meet you.
B: Mary Anne Swift, nice to meet you.
A: All right, Mrs Swift, you are interested in the position of a marketing specialist in our company, aren't you?
B: That's right, I am.
A: Why are you interested in this position?
B: I am interested in marketing. I graduated marketing studies and I have been working in marketing departments in a few companies before, so I have quite a wide knowledge and experience and I would like to carry on my career in this field.
A: Where did you work before?
B: I worked as an assistant in the marketing department in the company producing cell phones. Then I moved to the marketing department of a large cellphone network, at the beginning as an assistant too, later I was promoted to a marketing specialist. Besides, I gained a lot of experience in many companies during my studies.
A: Oh, that's interesting that you used to work in the competitive company, because, as you know, we are also a large cellphone network. What made you want to work for the rival?
B: As a marketing specialist I observe and judge the market and other companies' campaigns. I find your campaigns more interesting and creative than my previous company's ones,...

Tłumaczenie

A: Dzień dobry.
B: Dzień dobry.
A. Mark Foxenberg, miło mi.
B: Mary Anne Swift, miło mi.
A: Zatem, pani Swift, jest pani zainteresowana stanowiskiem specjalisty ds. marketingu w naszej firmie, tak?
B: Zgadza się, jestem.
A: Dlaczego jest pani zainteresowana tym stanowiskiem?
B: Interesuję się marketingiem, ukończyłam studia marketingowe i pracowałam już w działach marketingu w kilku firmach, więc mam całkiem szeroką wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, i chcę kontynuować swoją karierę w tej dziedzinie.
A: Gdzie pani pracowała wcześniej?
B: Pracowałam jako asystent w dziale marketingu w firmie produkującej telefony komórkowe. Potem przeszłam do działu marketingu w dużej sieci komórkowej, na początku również jako asystent, później zaś awansowałam na specjalistę ds. marketingu. Poza tym zdobyłam sporo doświadczenia w wielu firmach w trakcie studiów.
A: O, to ciekawe, że pracowała pani w firmie konkurencyjnej, ponieważ, jak pani wie, my także jesteśmy dużą siecią komórkową. Co sprawiło, że chce pani pracować dla konkurencji?
B: Jako specjalista ds. marketingu obserwuję i oceniam rynek i kampanie innych firm. Wasze kampanie wydają mi się bardziej interesujące i kreatywne, niż kampanie mojej poprzedniej firmy, zatem sądzę, że wasza firma może mi zaoferować lepszą okazję do samorozwoju. W mojej poprzedniej pracy czułam, że mogłabym dać z siebie wszystko, gdyby tylko dano mi większe uprawnienia i ktoś czasami posłuchał tego, co mam do powiedzenia. Po prostu czułam się ograniczana. A ponieważ mam doświadczenie w pracy w sieci komórkowej, postanowiłam użyć go w innej firmie, zajmując to samo stanowisko.
A: W porządku, jakie były pani zadania jako specjalisty ds. marketingu w pani poprzedniej firmie?
B: Byłam odpowiedzialna za prowadzenie kampanii marketingowych, opracowywanie materiałów reklamowych, przygotowywanie akcji promocyjnych oraz współpracę z agencjami reklamowymi.
A: Jakie są pani mocne i słabe strony?
B: Jak pan może zauważyć, jestem osobą ambitną i zależy mi na samorozwoju. Jestem odpowiedzialna, sumienna i punktualna. Jestem także osobą komunikatywną, co więcej, jestem pewna siebie i nie boję się nowych wyzwań. Jestem też pracowita, czasem nawet jestem pracoholiczką. Mogę być apodyktyczna i uparta. Jednak wierzę, że to nie będzie miało złego wpływu na wydajność mojej pracy.
A: Jakiego wynagrodzenia pani oczekuje?
B: Cóż, wasza firma jest dobrze znana i szanowana, zatem sądzę, że standardowe wynagrodzenie za to stanowisko mnie usatysfakcjonuje.
A: W porządku, a dlaczego sądzi pani, że powinniśmy zatrudnić właśnie panią?
B: Uważam, że jestem właściwą osobą na to stanowisko ze względu na moją wiedzę i doświadczenie. Poza tym jestem przekonana, że moje osobiste zalety, takie jak odpowiedzialność, pewność siebie i przede wszystkim dbałość o rozwój nie tylko mój własny, ale także firmy, dla której pracuję, będą dla was przydatne.
A: Czy ma pani pytania do mnie, pani Swift?
B: Tak, oczywiście, że mam. Po pierwsze, jakie będą moje obowiązki na tym stanowisku?
A: Pani obowiązki byłyby całkiem podobne do tych z pani poprzedniej pracy, mianowicie – prowadzenie kampanii marketingowych, przygotowywanie akcji promocyjnych, utrzymywanie kontaktu z agencjami reklamowymi i biurami reklamowymi, a także dbałość o dobry wizerunek marki.
B: Dobrze, mam jeszcze jedno pytanie. Jakie możliwości rozwoju i awansu państwo oferują?
A: Oczywiście dbamy o stały rozwój naszych pracowników i oferujemy sporo profesjonalnych szkoleń. Jesteśmy chętni awansować naszych pracowników, gdy naprawdę widzimy ich postęp i zaangażowanie. Zatem jeśli będziemy widzieć pozytywne efekty pani pracy, będzie pani miała całkiem spore szanse na awans.
B: Dziękuję, nie mam więcej pytań.
A: Również pani dziękuję, pani Swift. Zadzwonimy do pani jutro, by panią poinformować, czy zdecydowaliśmy się panią zatrudnić, czy nie.
B: W porządku. Czekam z niecierpliwością na telefon. Do widzenia, panie Foxenberg.
A: Do widzenia, pani Swift.

Podobne wypracowania