Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zakony - Jaki jest sens istnienia zakonów dzisiaj? Odpowiedz, biorąc pod uwagę różne ich rodzaje

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wiele jest rodzajów zakonów zarówno w na świecie, jak i w Polsce. Historia zgromadzeń sięga czasów średniowiecza, kiedy to dopiero formowały się i rozprzestrzeniały na terenach Europy. Dziś liczba zakonów jest ogromna, a ich członkowie bardzo wiele wnoszą do życia Kościoła w wielu aspektach, nie tylko duchowym.

Należałoby zwrócić uwagę na najważniejszą kwestię dotyczącą niektórych zgromadzeń zakonnych, a mianowicie – na bardzo duży wkład sióstr i braci zakonnych w pomoc społeczeństwu, trwanie bardzo blisko zwyczajnych ludzi, których życie potoczyło się w ten sposób, że ciężko jest im bez pomocy z zewnątrz. Już od wieków dawnych notuje się, że zwłaszcza siostry z wielu zakonów jako cel życiowy stawiały sobie wychowywanie i nauczanie dzieci najuboższych. Jest to wspaniała część posługi, jaką pełnią wobec Boga, ponieważ nie tylko gestami i słowami, ale najprawdziwszym czynem takie osoby poświadczają wielka miłość do Ojca i robią wiele dobrego tu na ziemi.

Jest to chyba najważniejszy aspekt istnienia zakonów, ponieważ niewiele jest instytucji, które zajmują się zupełnie bezinteresownie zagubionym w taki czy inny sposób człowiekiem. Zakony męskie i żeńskie –...

Podobne wypracowania