Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Galileusz - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Galileo Galilei urodził się w roku 1564 w Pizie. Był synem Giulii i Vinzenco. Ojciec uczonego handlował wełną. Kiedy Galileusz miał lat jedenaście, zakończył edukację w zaciszu własnego domu i rozpoczął naukę w szkole prowadzonej przez jezuitów. Pod wpływem ich nauki młody Galileo postanowił wstąpić do zakonu i zostać mnichem. Pomysł ten nie spotkał się z aprobatą ojca, który niezwłocznie zabrał syna ze szkoły.

Kolejnym etapem edukacji fizyka był uniwersytet w Pizie. Galilei miał wtedy siedemnaście lat. Vinzenco chciał by jego syn został lekarzem. Posłuszny ojcu Galileo studiował medycynę. Nauki jednak nie ukończył, gdyż podjęte studia nie były zgodne z jego zainteresowaniami, które oscylowały wokół matematyki, astronomii i fizyki. Niedługo po opuszczeniu szkoły medycznej Galileusz udzielał prywatnych korepetycji właśnie z matematyki. Następnie uczył tego przedmiotu, od roku 1589, na uniwersytecie w swoim rodzinnym mieście – Pizie. Uzyskał nawet tytuł profesora. Od roku 1610 był jednym z wykładowców na uniwersytecie w Padwie, gdzie uczył młodych ludzi geometrii, astronomii oraz mechaniki.

Astronomia była jedną z dziedzin nauki, która Galileusza bardzo pociągała. Interesował się nią. Popierał heliocentryczną teorię...

Podobne wypracowania