Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kościół marzeń - Jaki jest Kościół Twoich marzeń i co Ty możesz zrobić dla swojej parafii?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kościół moich marzeń przede wszystkim powinien składać się z osób wierzących naprawdę, dla których życie zgodne z wolą Bożą jest prawdziwym sensem. Wielu jest bowiem katolików bigotów, którzy jedynie manifestują swoją bogobojność, wiarę, bycie „prawdziwym” wyznawcą. Jednak w praktyce okazuje się, że nie ma to pokrycia w rzeczywistości. Osoby takie są zupełnym przeciwieństwem tego, jaki powinien być człowiek kochający Boga. Nie szanują oni bliźnich, uważają się za jedynych dobrych i sprawiedliwych, ich modlitwy są pustymi słowami, za którymi nie idzie żadna reakcja duszy, mają zamknięte serce i rozum. Kościół złożony z ludzi wielkiej wiary byłby naprawdę wspaniałą wspólnotą, otwartą na inne wyznania i z nimi współdziałającą.

Kościół, jakiego można by chcieć, to wspólnota jednocząca się w wierze, ale także w życiu codziennym, mogąca być wzorem dla innych grup wyznaniowych. Osoby takie powinny trwać we wspólnocie zarówno w sytuacjach pozytywnych, jak i momentach trudnych, problematycznych i to zarówno dla wszystkich wierzących, jak dla któregoś z nich. Bardzo często dzieje się bowiem tak, że jedni katolicy przekonani o swej wyższość nad innymi nie potrafią...

Podobne wypracowania