Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mahatma Gandhi - działalność, dokonania, poglądy

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mahatma Gandhi na świat przyszedł dnia 2 października 1869 roku, w Porbandarze. Jego rodzina zajmowała się handlem. Matka wpajała swemu synowi najważniejsze wartości i wiarę, którą sama wyznawała – Wisznu. W roku 1882 wstąpił w związek małżeński z Kasturbą Makharji, z którą miał czworo dzieci.

Naukę Gandhi rozpoczął w swoim rodzinnym mieście – Porbandarze. Mężczyzna kontynuował edukację w szkole w Rajkocie. W roku 1887 zaczął studiować na bombajskim uniwersytecie, a następnie postarał się, aby rozpocząć naukę w University College London na Wydziale Prawa. Lata spędzone w Anglii poszerzyły światopogląd Gandhiego, również jeśli idzie o kwestie związane z hinduizmem. Między innymi przekonał się do wegetarianizmu, interesował się również buddyzmem oraz chrześcijaństwem. Zaczął rozważać religię pod kątem teologicznym i filozoficznym. Po ukończeniu studiów Gandhi powrócił do kraju i rozpoczął praktykę adwokacką w Bombaju. Niestety nie odniósł sukcesów na tym polu, ponieważ była bardzo duża konkurencja, a on będąc dosyć nieśmiałym i nieznanym prawnikiem, nie miał wielu klientów. Zaczął planować wyjazd do Afryki. Pracował tam w oddziale jednej z hinduskich firm. Nie był dobrze traktowany. Sytuacja  polityczna...

Podobne wypracowania