Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

A souvenir - description of a thing - Pamiątka - opis rzeczy

souvenir, keepsake, description

The thing I am very attached to is a silver ring. It is just a simple ring with a simple ornament engraved in it. I do not wear it on my finger, but I wear it hung on a silver chain on my neck. I just think that it is more safe, when I wear it like that, and because I am attached to it, it is really important to me not to lose it.

This ring is so important to me, because this is one of few souvenirs I got after my mother, who died because of cancer when I was ten years old. My mom had got it from her mother as a gift, on her twentieth birthday. She liked it very much and she always wore it. I liked it too, so mom had promised me, that she would pass it to me when I am twenty. Unfortunately, she did not make it.

It is a real grief for a ten year old child to lose mother. I've missed her very much and this ring reminds me of her. Wearing it, I feel like my mom is still with me. If I ever have a daughter, I am will pass it to her too.

Tłumaczenie

Przedmiotem, do którego jestem bardzo przywiązana, jest srebrny pierścionek. Jest to po prostu prosta srebrna obrączka z prostym ornamentem na niej wygrawerowanym. Nie noszę go na palcu, tylko zawieszonego na srebrnym łańcuszku na szyi. Po prostu uważam, że jest bardziej bezpieczny, gdy tak go noszę, a ponieważ jestem do niego przywiązana, to dla mnie bardzo ważne, by go nie zgubić.

Ten pierścionek jest dla mnie taki ważny, ponieważ jest to jedna z niewielu pamiątek, jakie dostałam po mojej matce, która zmarła na raka, gdy miałam dziesięć lat. Moja mama dostała go od swojej matki jako prezent, na dwudzieste urodziny. Bardzo go lubiła i zawsze nosiła. Mnie także się podobał, więc mama obiecała mi, że przekaże mi go, gdy ja skończę dwadzieścia lat. Niestety nie zdążyła.

Strata matki to ogromny smutek dla dziesięcioletniego dziecka. Bardzo za nią tęsknię, a ten pierścionek przypomina mi o niej. Nosząc go czuję, jakby moja mama wciąż była ze mną. Jeśli kiedykolwiek będę miała córkę, również jej go przekażę.

Podobne wypracowania do A souvenir - description of a thing - Pamiątka - opis rzeczy