Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Motyw wojny w literaturze różnych epok - rozwiń temat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wojna z pewnością jest traumatycznym przeżyciem zarówno dla biorących w niej udział, jak i świadków. Jednak autorzy różnych epok często podejmowali ten temat, gdyż stanowił on znakomite pole do wyrażenia rozmaitych emocji. Dzięki wojnie można było przedstawić waleczność i odwagę głównego bohatera, popisać się umiejętnością plastycznych opisów pola bitewnego bądź stworzyć wartką akcję wciągającą czytelnika.

Dawniej bitwy i wojny były stałym elementem życia nie tylko jeśli chodzi o działania zbrojne, ale prywatne starcia, pojedynki czy wyzwania do konfrontacji. Prawdziwą wartość mężczyzny można było poznać po tym, jaką postawę prezentował na polu bitewnym - czy stchórzył, czy być może cechował się wielką odwagą i był w stanie zginąć na polu walki.

Już w starożytności motyw wojny był bardzo popularny. Jedną wielka opowieścią o zmaganiach wojennych jest „Iliada” autorstwa Homera. Ten starogrecki epos opowiada o wojnie trojańskiej, a dokładnie o kilkudziesięciu dniach z ostatniego jej roku. Ogólnymi stronami w konflikcie są Grecy i Trojańczycy, jednak najbardziej spektakularny pojedynek odbywa się między Achillesem a Hektorem.

Pojedynek między bohaterami jest zaciekły i brutalny, a swoim faworytom pomagają...

Podobne wypracowania