Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Motyw śmierci w literaturze różnych epok - rozwiń temat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Śmierć jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka i tak naprawdę jedyną pewną rzeczą, która nastąpi. Śmierć zawsze przerażała, ale jednocześnie fascynowała ludzi. Wielka niewiadoma, która znajduje się „po drugiej stronie” była zapełniana rozmaitymi wersjami wydarzeń i scenariuszy, a niepewność dotycząca tego, co będzie po śmierci zajmowała wyobraźnię artystów, w tym pisarzy.

W mitologii oczywiście pojawia się wielokrotnie motyw śmierci. Bogiem krainy zmarłych był Hades, który sprawował rŚmierć, motyw śmierci, śmierć w literaturze, motyw śmierci w literaturze, śmierć w mitologii, Hades, Dedal i Ikar, śmierć w średniowieczu, Legenda o św. Aleksym, danse macabre, ars moriendi, motyw śmierci w renesansie, motyw śmierci w  baroku, Jan Kochanowski śmierć, Mikołaj Sęp-Szarzyński śmierć, Charles Baudelaire Padlina, Jan Twardowski Śpieszmy się ządy w miejscu, do którego udawali się ludzie po zakończeniu ziemskiej wędrówki. Nie było łatwo wejść do tej krainy – każdy z umierających musiał przeprawić się wraz z Charonem przez Styks i w ramach zapłaty ofiarować mu obola – drobną monetę.

Mitologia pełna jest spektakularnych momentów śmierci. Jednym z najsłynniejszych zgonów jest upadek...

Podobne wypracowania