Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Reportaż z podróży pt.: „Była to niezapomniana podróż”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

16.15 – konduktor daje znać, że pociąg zaraz ruszy. Jest piątek 21 czerwca 2002 roku, a ja chwilę wcześniej zajęłam wolny przedział dla niepalących w klasie drugiej, w pociągu linii Łódź – Gdynia. Zajęłam miejsce przy samym oknie, przodem do kierunku jazdy, żeby mieć dobry widok podczas podróży. Uwielbiam późnowiosenne popołudnia, kiedy słońce nie jest już takie jaskrawe, a przechodzi w barwy złoto-żółte.

Słyszę, że drzwi przedziału się otwierają i do środka wchodzi starszy pan z niewielką torbą w kratkę, mówi „Dzień dobry” i mości na przeciwległym siedzeniu. Otwiera gazetę i już pochłania go lektura.

Wkładam w uszy słuchawki i stukot kół zostaje zagłuszony moimi ulubionymi, starymi, zagranicznymi przebojami. Uwielbiam podróże pociągiem, bo jest to czas, w którym mogę przemyśleć sobie różne rzeczy albo po prostu oderwać od codzienności i oddać całkowicie pędowi i zmieniającym się za oknem krajobrazom.

Czuję się zupełnie wolna od jakichkolwiek złych emocji, wszystkie stresy tygodnia powoli schodzą ze mnie. Widok jest cudownie relaksujący. Wszystko pokryte jest złotem i jawi się niczym magiczna kraina znajdująca się poza czasem, zimnem, trudami. Pociąg jest wehikułem, który...

Podobne wypracowania