Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Historia - strona 6

 • Alessandro Volta - biografia, życiorys

  Alessandro Volta pochodził z Włoch i był znaczącym fizykiem i odkrywcą. Urodził się w 1745 roku w, niczym nie wyróżniającej się, włoskiej rodzinie mieszkającej w miasteczku Como. Rodzice martwili się stanem zdrowia swojego synka uważając, że jest on w pewnym stopniu upośledzony, gdyż – jak podają źródła – nie mó... »

 • Alexander Graham Bell - biografia, życiorys

  Alexander Graham Bell przyszedł na świat 03.03.1847 r. w Edynburgu (Szkocja). Jego ojciec był specjalistą w zakresie narządów mowy, a matka osobą głuchoniemą, co przyczyniło się do ukształtowania zainteresowań przyszłego wynalazcy telefonu. Do szkoły chodził on zaledwie kilka lat, a główną część wykształcenia odebrał w domu. Już ja... »

 • Alfons Mucha - biografia, życiorys

  Alfons Mucha, grafik i malarz czeskiego pochodzenia, który odegrał ważną rolę w sztuce nie tylko swojego kraju, ale również Europy i świata. Urodził się w małej miejscowości Iwanczyce niedaleko Brna 24 lipca 1860 roku. Zanim poświęcił swoje życie malarstwu, jego życie było ukierunkowane w stronę muzyki (śpiewał w chórze) i ... »

 • Alfred Hitchcock - biografia, życiorys

  Brytyjski reżyser urodził się w Londynie w 1899 roku. O jego dzieciństwie wiadomo niewiele. Uchodził za samotnika, otyłość utrudniała mu kontakty z przyjaciółmi. Późno dojrzał do związków z kobietami. W młodości Hitchcock nie interesował się filmem – studiował inżynierię. Do kina doszedł poprzez zainteresowanie fotogra... »

 • Alfred Nobel - życiorys, biografia

  Alfred Nobel żył w latach 1833 - 1896. Urodził się w Sztokholmie, a zmarł w San Remo we Włoszech. Znany jest przede wszystkim z ufundowanej przez niego Nagrody Nobla, którą przyznaje się co roku w różnych kategoriach najbardziej zasłużonym ludziom z całego świata po dzisiejszy dzień. Był także wynalazcą dynamitu, chemikiem, naukowc... »

 • Alfred Sisley - biografia, życiorys

  Francuski malarz impresjonista, Alfred Sisley, urodził się 30 października 1839 roku. Miał pochodzenie brytyjskie. O jego prywatnej egzystencji wiadomo niewiele, artysta nie osiągnął sławy za życia, jego twórczość została doceniona dopiero po śmierci. Sisley urodził się w rodzinie o tradycjach artystyczno-muzycznych. Rodzice nie popieral... »

 • Alfred von Schlieffen - Plan Schlieffena

  Mianem Plan Schlieffena określa się wojenny plan działania na dwa fronty z roku 1905. Został opracowany przez Alfreda von Schlieffena, teoretyka wojennego, a zarazem pruskiego feldmarszałka, a do roku 1905 szefa Sztabu Generalnego. Plan przewidywał jednoczesną walkę z Francją oraz Rosją i został wykorzystany, po modyfikacjach, w roku 1914. Gdy... »

 • Amadeo Modigliani - biografia, życiorys

  Amadeo Modigliani urodził się 12 lipca 1884 roku we Włoszech, w toskańskim mieście Livorno na wybrzeżu Morza Liguryjskiego. Był pochodzenia żydowskiego. Miał troje starszego rodzeństwa. Od najmłodszych lat prześladowały go problemy zdrowotne: przeszedł zapalenie opłucnej,  latami zmagał się z objawami gruźlicy. W czasie zimy matka wywoziła... »

 • Amerigo Vespucci - biografia, życiorys

  Amerigo Vespucci przyszedł na świat we Florencji w 1454 roku. Duży wpływ na jego wychowanie miał wuj, który uczył go matematyki. Jako dziecko Amerigo był bardzo zdolny, jego pasją stało się kopiowanie map. Po zakończeniu edukacji Vespucci zaczął pracować jako kupiec w domu bankowym potężnych Medyceuszów. W związku ze swoją pracą Ve... »

 • Ameryka Południowa - Dekolonizacja Ameryki Południowej - opracowanie

  Stosunki międzynarodowe są w historii czymś nie do uniknięcia, jednak działania państw europejskich prowadzone od końca XV wieku, niewiele ze stosunkami mają wspólnego. Podbijanie, łupienie, narzucanie kontroli oraz wykorzystywanie surowców naturalnych i tubylców, wliczając w to ich masowe wybijanie – właśnie takie pos... »