Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Historia - strona 3

 • Adolf Eichmann - biografia, życiorys

  Eichmann to jeden z największych zbrodniarzy wojennych okresu II wojny światowej. Urodził się w 1906 roku w niemieckim Solingen. Pochodził z dość zamożnej rodziny kalwińskiej. Ojciec nazisty nigdy nie angażował się w politykę. W 1914 roku cała rodzina przeprowadziła się do Austrii. Eichmann miał czworo rodzeństwa, jego matka Maria zmarła młodo, ... »

 • Adolf Hitler - sylwetka postaci

  Adolf Hitler urodził się 20 kwietnia 1889 roku w ubogiej rodzinie, w małym austriackim miasteczku Braunau, niedaleko granicy z Niemcami. Pomimo to, że jako dziecko dobrze radził sobie w szkole, to w wieku piętnastu lat porzucił edukację. Głęboko interesował się sztuką i w wieku osiemnastu lat dwukrotnie próbował bezskutecznie dostać się n... »

 • Adolf Hitler - życiorys, biografia

  Adolf Hitler, dyktator III Rzeszy urodził się 20 kwietnia 1889 w niemieckim miasteczku Branau nad rzeką Inną, zmarł 30 kwietnia 1945 roku w oblężonym przez wojska radzieckie Berlinie. Był synem Aloisego Hitlera i jego trzeciej żony - Klary Pölzl (Klary Hitler). Zainteresowany był sztuką, malarstwem, polityką. Pragnął studiować na Akademii S... »

 • Afera Dreyfusa - opracowanie

  Afera Dreyfusa była długotrwałym procesem, mającym miejsce w latach 1894–1906. Zaangażowana była w niego głowa państwa, sądy, wojsko, jak również pisarze i cała opinia publiczna. Zaczęło się od niesprawiedliwego oskarżenia i nieumiejętności  przyznania się do błędu, a potem upartego zaprzeczania jakoby go popełniono; zakończyło... »

 • Afera Watergate

  Afera Watergate - amerykańska polityczna afera początku lat siedemdziesiątych. Wydarzenia bezpośrednio z nią związane obejmują lata 1972-1973. W roku 1972 aresztowano w hotelu Watergate współpracowników prezydenta Richarda Nixona. Byli podejrzani o włamanie do siedziby Partii Demokratycznej. Aresztowanie nie miało większego rozgłos... »

 • Afrika Korps - Korpus Afrykański - powstania i działania

  Kampanie prowadzone przez wojska włoskie pod dowództwem marszałka Rudolfo Grazianiego przeciwko Brytyjczykom w Afryce Północnej zakończyły się zupełną ich klęską. W obliczu kolejnych porażek jakich doznawali sojusznicy Rzeszy w Libii i Egipcie, dowództwo niemieckie zdecydowało się na wysłanie na tamtejszy front posiłkó... »

 • Afryka - Dekolonizacja Afryki - skutki, przyczyny, przebieg

  W epoce kolonializmu wiele potęg europejskich starało się zdobyć jak największe terytoria w obu Amerykach, Azji oraz Afryce. Poszukiwano złóż surowców naturalnych, które można było przejąć oraz taniej siły roboczej. Na terenach Afryki początkowo poszukiwano głównie niewolników, natomiast sam podbój nastą... »

 • Afryka w czasach panowania Oktawiana Augusta

  Oktawian August, uważany za geniusza nie tylko wojskowego, ale i wybornego organizatora życie społecznego, panował w latach 27 p.n.e.-14 n.e. Ze względu na liczne cnoty Oktawiana Augusta, imperium, które tworzył, nieustannie rozkwitało i pochłaniało nowe ziemie. Afryka Północna była dla Imperium Rzymskiego niezwykle ważną, ze wzglę... »

 • Afryka w XIX wieku - ekspansja kolonialna

  W XIX wieku niemal cały Czarny Ląd znalazł się w rękach Europejczyków. Dokonywali eksploatacji kraju, wywożąc kruszce i surowce, korzystając przy tym z pracy rodzimych mieszkańców, traktowanych zresztą jak towar i sprzedawanych poza kolonie. Jeszcze przed początkiem wieku problemem niewolnictwa zainteresowała się rewolucja francusk... »

 • Akira Kurosawa - biografia, życiorys

  Akira Kurosawa, najbardziej znany japoński reżyser, urodził się w Tokio w 1910 roku. Pochodził z rodziny o wojskowych tradycjach, jego ojciec był potomkiem samurajów. Miał sześcioro rodzeństwa, sam był najmłodszym dzieckiem. Ojciec Akiry miał niewielkie wykształcenie plastyczne, w młodości interesował się malarstwem europejskim. Najbliższ... »