Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Faustyna Kowalska - życiorys, objawienia, patronat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Helena Kowalska przyszła na świat 25 sierpnia 1905 r. w Głogowcu (dzisiejsze województwo łódzkie) jako trzecie dziecko Stanisława Kowalskiego i Marianny z domu Babel. Jej rodzina była bardzo uboga (rodzice doczekali się aż dziesięciorga potomków), więc już od najmłodszych lat późniejsza święta musiała radzić sobie samodzielnie. Po ukończeniu zaledwie trzech lat edukacji, koniecznością stało się rzucenie szkoły – Helena udała się na służbę do zamożnych rodzin w Aleksandrowie i Łodzi.

Bardzo ważną rolę w życiu dorastającej dziewczyny odgrywał Bóg. Już przed pierwszą komunią świętą odczuwała ona silny głos powołania, jednak na skutek oporów ze strony rodziny próbowała go w sobie zagłuszyć. Dopiero gdy jej oczom ukazała się wizja cierpiącego Chrystusa (1925), Helena Kowalska postanowiła wstąpić do zakonu. Jej nowym domem okazało się Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie. W zakonie przeżyła trzynaście lat, pełniąc rozmaite obowiązki w różnych stronach kraju (Warszawa, Płock, Kraków).

Wewnątrz duszy św. Faustyny, niedostępne dla oczu jej najbliższych, wciąż dojrzewało jej niesamowicie ważne powołanie. Wzorowo wypełniała ona wszystkie swoje obowiązki  i nic nie wskazywało na...

Podobne wypracowania