Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Emigracja zarobkowa Polaków - Emigracja zarobkowa - plusy i minusy

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W ostatnim dziesięcioleciu liczba emigrujących Polaków znacznie wzrosła. Wyjeżdżamy do innych państw głównie z powodów ekonomicznych. Wysoki stopień bezrobocia, brak perspektyw na znalezienie pracy w zawodzie czy stosunkowo niskie zarobki – to wszystko sprawia, że Polacy (w szczególności młodzi ludzie po liceum lub po studiach) decydują się na pracę za granicą. Jednak czy emigracja zarobkowa zawsze oznacza zmianę na lepsze? Niekoniecznie. Jak każde zjawisko społeczne, ma ona swoje lepsze i gorsze strony, nad którymi warto się zastanowić przed podjęciem decyzji o wyjeździe.

Emigracja to przede wszystkim duża szansa na zdobycie znaczniejszego zasobu gotówki. Zarobki w krajach Europy Zachodniej są z reguły dużo wyższe niż w Polsce, wobec czego pracując tam choćby kilka miesięcy, mamy możliwość zgromadzić przynajmniej dwukrotnie więcej środków finansowych niż w Polsce. Wracając do kraju z większym kapitałem, mamy zapewniony łatwiejszy start na polskim rynku. Często jest to szansa na założenie własnej działalności gospodarczej. W takiej sytuacji zyskuje też skarb państwa – każda nowa inwestycja zwiększa dochody narodowe i prowadzi do rozwoju gospodarki, a także przyczynia się do obniżenia skali bezrobocia.

Emigracja...

Podobne wypracowania