Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Umberto Eco „Imię róży” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Umberto Eco jest jednym z najbardziej znanych współcześnie włoskich badaczy literatury. Ogromna część jego twórczości została poświęcona zagadnieniom krytyczno-literackim, zaś dzieła o charakterze beletrystycznym stanowiły w zasadzie pewien margines jego działalności, tym niemniej ów „margines” okazał się znakomity zarówno pod względem formalnym, jak i fabularnym.

Powieść „Imię róży” powstała w 1980 roku, doczekując się w sześć lat później doskonałej ekranizacji Jeana-Jacques Annauda z pamiętną rolą Seana Connery’ego. Została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a w Polsce jej przekład ukazał się w 1987 roku.

Głównym bohaterem dzieła jest franciszkanin Wilhelm z Baskerville, który w 1327 roku przybywa do anonimowego włoskiego opactwa benedyktynów, by wziąć udział w toczącej się wówczas w całej Europie dyspucie na temat ubóstwa. Towarzyszy mu niespełna dwudziestoletni Adso z Melku, austriacki nowicjusz, który pełni jednocześnie funkcję narratora, opowiadając dzieje tej pamiętnej wizyty z perspektywy kilkudziesięciu lat, u schyłku swojego życia. 

W opactwie dochodzi wówczas do serii tajemniczych zgonów wśród...

Podobne wypracowania