Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak napisać rozprawkę? Przykład rozprawki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Czy zdrowie jest najważniejsze w życiu?- rozprawka

Uważam, że zdrowie jest niezbędne, aby przeżyć swoje życie szczęśliwie, korzystając z niego i czerpiąc całymi garściami. Człowiek chory nie potrafi cieszyć się otaczającego piękna, ponieważ jego cierpienie jest niewyobrażalne. W swojej pracy postaram się udowodnić, że moja teza jest słuszna.

Zdrowie jest podstawową, najważniejszą wartością w życiu człowieka. To dzięki niemu możemy funkcjonować w świecie i poznawać otaczającą nas rzeczywistość. Jeśli nie jesteśmy do końca sprawni fizycznie, posiadamy pewne deficyty, każdego dnia zmagamy się z bólem- to nie możliwe, abyśmy w pełni mogli cieszyli się życiem. Ludzie poruszający się na wózku inwalidzkim, pacjenci przewlekle chorzy, zmagający się z nowotworami lub innymi dolegliwościami muszą odmawiać sobie wielu przyjemności. Nie każdy może pozwolić sobie na wycieczki, wyprawy rowerowe , wyjścia do kina. To w pewien sposób ogranicza człowieka, nie pozwala na realizację marzeń, ale też zwykłej ludzkiej ciekawości. Kiedy człowiek jest naprawdę chory, musi liczyć się z tym , że wiele rzeczy go ominie. 

Myślę, że żaden człowiek nie wyobraża sobie życia w bólu. Nieustanne badania, niedyspozycje, cierpienie- to główny punkt...

Podobne wypracowania