Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Islam w Europie i islam w Polsce - opracowanie tematu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Islam dotarł do Europy już w roku około 732 - kilkadziesiąt lat po śmierci Mahometa - założyciela religii. Na Starym Kontynencie występuje ona przede wszystkim w Albanii, Bułgarii, Kosowie, Bośni i Hercegowinie, Grecji, ogólnie na Półwyspie Iberyjskim oraz we Włoszech. Islam rozpropagowała przede wszystkim Turcja Osmańska. Najwięcej muzułmanów jest Turcji (jeśli mowa o jej europejskiej części) oraz w Bułgarii (około 12 procent).

W taki sam sposób islam został rozpowszechniony na terenie Bośni i Hercegowiny. Muzułmanami są Tatarzy, Cyganie i Albańczycy. Do Europy przybywali także muzułmanie w celach zarobkowych. Sprowadzali za sobą całe rodziny. Sytuacja wyznawców islamu w Europie jest dobra. Mają oni zagwarantowane tolerancję religijną oraz ochronę prawną. Grupy wyznawców islamu tworzą też diaspory na całym świecie, nie tylko na Starym Kontynencie.

Największe ich skupiska znajdują się w Europie Zachodniej. Niewątpliwie najliczniejsze są te stworzone przez imigrantów oraz ich rodziny. Część z nich zmuszona jest do usunięcia swoich praktyk religijnych ze względu na otoczenie i niepodatne warunki (na przykład brak meczetów w miejscu zamieszkania). Liczbę muzułmanów w Europie szacuje się na około szesnaście...

Podobne wypracowania