Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

O co prosimy Boga w modlitwie „Ojcze nasz”? Wymień prośby, zinterpretuj je i rozwiń

Modlitwa Ojcze nasz, czyli Modlitwa Pańska, pochodzi od Boga, ale nauczył nas jej i dał ją nam Jezus Chrystus. Przez słowa, z których się składa modlitwa, jedyny Syn Boga przekazuje treści, które otrzymał od Ojca. Jezus to nauczyciel naszej modlitwy. Słowo Wcielone, Chrystus zna w swym ludzkim sercu potrzeby swoich bliźnich i objawia się nam – jest On wzorem tej naszej modlitwy. Po rozpoczynającym modlitwę wezwaniu do Boga następuje siedem próśb, które podzielić można na dwie grupy – prośby o kwestie doczesne i prośby o kwestie wieczne.    

Prośba pierwsza – „święć się imię Twoje”. Jezus uczy nas poprzez te słowa, że Bóg i Jego imię  powinno być otaczane należytą czcią. Bóg ma być dla ludzi kimś najważniejszych, do kogo zwracać będą się z wielkim szacunkiem.

Prośba druga – „przyjdź Królestwo Twoje”. Jest to zwerbalizowana nadzieja, ufność i wiara w to, że przyjdzie dzień, kiedy wszystkie dusze, które na to zasługują, znajdą się u Pana. Już tu, na ziemi, znajduje się namiastka Królestwa Bożego, którego integralną częścią jest Jezus. Śmierć i zmartwychwstanie Syna zapewniły nam możliwość wejścia do Królestwa w niebie.

Prośba...

Podobne wypracowania