Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Martin Luther King - biografia śmierć, zasługi

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Martin Luther King urodził się 15 stycznia 1929 roku w Atlancie w stanie Georgia.  Był absolwentem prywatnego college’u Morehouse, gdzie studiował socjologię. Kolejnym krokiem było seminarium teologiczne w Chester w stanie Pensylwania.

W roku 1953 Martin pojął za żonę Corettę Scott. Małżeństwo doczekało się czwórki dzieci. Rok później King otrzymał święcenia kapłańskie w zborze batystów w miejscowości Montgomery w stanie Alabama. Rok 1955 przyniósł mu tytuł doktora teologii. 

Od roku 1955 Martin Luther King angażował się w walki z segregacją rasową w Montgomery. Sam był Murzynem i na własnej skórze odczuł skutki podziałów rasowych. Był bojownikiem o równouprawnienie i prawa obywatelskie dla ludzi wszystkich ras. To dzięki jego inicjatywom czarnoskórzy studenci mogli zajmować w lokalach publicznych miejsca, które przeznaczone były wyłącznie dla białych.

Nie zgadzał się na tworzenie gett mieszkaniowych, dyskryminację w szkołach oraz środkach transportu miejskiego. Sprzeciwiał się działalności Ku-Klux-Klanu, czyli organizacji, która była nielegalna, ale działała za przyzwoleniem białych Amerykanów, a brutalnie traktująca czarnych.

King nie chciał działać...

Podobne wypracowania