Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Informatyzacja społeczeństwa, społeczeństwo informacyjne - definicja, charakterystyka, przykłady

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Żyjemy w czasach niesamowitego rozwoju techniki, a choć postęp widoczny jest w wielu dziedzinach, przodują w nim m.in. rozmaite technologie elektroniczne, komputerowe. Nic dziwnego więc, że na każdym kroku mamy do czynienia z procesem informatyzacji – czyli szerokiego wykorzystywania systemów komputerowych, oprogramowania i internetu w celach usługowych, administracyjnych, edukacyjnych i innych.

Informatyzacja przebiega w sposób zdynamizowany nie tylko z powodu wzrostu dostępności technologii, ale także ze względu na popularyzację wiedzy, jako głównego kapitału społecznego. W ostatnich dekadach rozwinięte społeczeństwa przekształcają się ze społeczeństw przemysłowych w tzw. informacyjne, inaczej mówiąc, w społeczeństwa oparte na wiedzy, w których to wiedza (informacja) i wykształcenie stają się podstawowym dobrem. Termin „społeczeństwo informacyjne” został wprowadzony w latach 60. przez Japończyka T. Umesao, który już wtedy zauważył, że przyszły rozwój społeczeństw będzie następował w oparciu o niematerialne dobro, jakim jest informacja.
  
Rozwój internetu spowodował swoiste skurczenie się świata, stąd popularna metafora globalnej wioski, w której dochodzi do bardzo szybkiej...

Podobne wypracowania