Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Człowiek jako istota społeczna - rozwiń temat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Każdy człowiek przychodząc na świat, przeznaczony jest do egzystencji pośród ludzi. Życie, miłość, radość, cierpienie – wszystko to zachodzi wśród innych. Otoczenie jest dla nas tak ważne, że odizolowanie od niego oznacza samotność – uważa się, że jest to jedna z najgorszych rzeczy, jaka może spotkać człowieka.

Dlaczego inni ludzie i relacje z nimi są tak ważne dla każdej jednostki? Z pewnością ważną rolę musiała odegrać tu ewolucja, ponieważ w czasach prehistorycznych tylko życie w grupie i współpraca w jej obrębie mogły umożliwić przetrwanie. W pełni uzależniona od warunków przyrodniczych jednostka, która żyłaby samotnie, szybko by zginęła. Przykładowo – znacznie trudniej bronić się przed dzikimi zwierzętami, jednocześnie pilnując ognia. A jeśli nawet poszczególne jednostki doskonale przystosowałyby się do samotnego życia w pełnym niebezpieczeństw otoczeniu, w zagrożeniu pozostałby cały gatunek ludzki. By przetrwał on, konieczne jest spotkanie osób przeciwnej płci. Ponadto wychowywanie dzieci i związany z tym podział obowiązków znowu prowadzi do wniosku, że życie we wspólnocie było dla prehistorycznego człowieka znacznie korzystniejsze.
 
Decydując się na więź ze społeczeństwem...

Podobne wypracowania