Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Katastrofy ekologiczne w Polsce - charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Katastrofy ekologiczne są nieodzownym elementem życia człowieka. Rozwój technologiczny człowieka, jego ingerencja w środowisko naturalne zaczyna być coraz bardziej widoczna. 

W Polsce mieliśmy do czynienia z kilkoma poważniejszymi katastrofami ekologicznymi. Pierwszą katastrofą, która nie wydarzyła się w Polsce ale jej skutki w Polsce odczuto była katastrofa na Ukrainie w Czarnobylu z 26 kwietnia 1986 r.

Wybuch reaktora skaził tereny sąsiadujące z Ukrainą w tym także część wschodniej Polski, doszło do napromieniowania ściółki leśnej na wschodzie Polski w okolicach Białegostoku. Katastrofa ekologiczna w Czarnobylu doprowadziła do tego, że wielu Polaków doznała choroby popromiennej i zachorowało na nowotwór bądź inne choroby związane z eksplozją reaktora. Trudno jest jednak oszacować ilość takich przypadków. 

Głośną katastrofą ekologiczną w Polsce była katastrofa w Bobrze w 2006 r., gdzie podczas opróżniania zbiornika elektrowni wodnej w Bobrowicach doszło do zalania terenów piaskowych i uduszenia dużej ilośc ryb - szczupaków, leszczy itd. Ryby podusiły się w zbyt zamulonej wodzie, w której nie było tlenu. Inne znane katastrofy to zatrucie potoku Jedlica w Kowarach 31 lipca...

Podobne wypracowania