Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zwalczanie głodu na świecie. Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Głód jest zjawiskiem powszechnym na świecie. Przyczyny głodu są różne, do podstawowych można zaliczyć przyrost ludności i kiepską politykę międzynarodową państw. Polityka socjalna krajów ubogich bardzo często jest źle realizowana i słabo rozwinięta. W tym celu na świecie powstaje wiele organizacji, które starają się zwalczać głód na świecie. 

Dotuje się rolnictwo, podnosi się poziom wiedzy o uprawach i realizacji żywnościowych planów, państwo dotuje więcej środków na politykę socjalną tak, aby zapewnić najuboższym godziwy posiłek. Inwestuje się w gospodarkę rolną, duża część sponsorów stara się wesprzeć słabe państwa tak, aby doprowadzić do podwyższenia poziomu i jakości życia. 

Rozwój techniki również pomaga w rozwiązaniu problemu walki z głodem. Narzędzia, maszyny i inny sprzęt jest w stanie zwiększyć produkcję żywności. 

Bardzo ważna jest działalność organizacji charytatywnych, ponieważ w wielu krajach nie istnieje żadne źródło walki z głodem, nie ma żadnych instytucji, które starałyby się niwelować skutki ubóstwa i głodu. Szacuje się, że rocznie z powodu głodu umiera ok. 15 milionów ludzi. 

Problem głodu to problem międzynarodowy,...

Podobne wypracowania