Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Description of summer - Opis lata

Summer is a season that lasts from 21st June do 20th September. During summer there is sunny and hot outside. The sky is usually cloudless. Many species of plants flourish and thus it is colourful outside.

The trees are green and in them, the birds sing all day long. The nights are short and very warm. The smell of the air is much different from the wintery one. Sometimes a storm with thunders and heavy rain may occur. It's then when the air smells best.

During summer, there is no school and students set off for their holiday trips to rest and have fun. Many people choose to swim in the sea, lake or river. Some go into the mountains to climb. In the country the grain ripens and is collected by the farmers.

The end of summer means going back to duties, school and preparing for winter.

Tłumaczenie

Lato to pora roku trwająca od 21. czerwca do 20. września. Latem jest słonecznie i gorąco na dworze. Niebie jest zazwyczaj bezchmurne. Wiele gatunków roślin kwitnie, więc jest kolorowo na zewnątrz.

Drzewa są zielone, a ptaki śpiewają w nich cały dzień. Noce są krótkie i bardzo ciepłe. Zapach powierza jest inny od tego zimowego. Czasem zdarza się burza z grzmotami i ulewą. Wtedy właśnie powietrze pachnie najlepiej. Latem nie ma szkoły i uczniowie wyruszają na wycieczki i dobrze się bawią. Wiele ludzi wybiera się pływać w morzu, jeziorze czy rzece. Niektórzy jadą w góry wspinać się. Na wsi dojrzewa zboże i jest zbierane przez rolników.

Koniec lata oznacza powrót do obowiązków, szkoły i przygotowania do zimy.

Podobne wypracowania do Description of summer - Opis lata