Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Legenda o Popielu - Akt oskarżenia przeciwko Popielowi i jego żonie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Oskarżyciel:
Siemowit, syn Piasta, poddany gnieźnieńskiego dworu;
Występuje w imieniu społeczności Goplan i Polan, których zacność i bogobojność obrażone zostały przez niecne czyny zasiadającego na tronie w Gnieźnie księcia Popiela i jego godnej potępienia żony Gerdy.

AKT OSKARŻENIA

Niniejszym oskarżam księcia Popiela i jego małżonkę o dokonanie okrutnej zbrodni na dwudziestu czcigodnych mężach zwabionych podstępem do zamku w Gnieźnie, by z pełną premedytacją i świadomością ohydy zamierzonego czynu wytracić ich i przejąć pełnię władzy nad plemionami zamieszkującymi brzegi Gopła.

Ofiarami zbrodni stali się książęcy stryjowie w liczbie dwudziestu dusz, którzy przez wiele lat doradzali synowi swego zmarłego brata jak zarządzać poddanym mu ludem, by pomnażać jego dobrobyt i z jego pomocą wypracować potęgę i świetność naszego królestwa. Ich wpływ na podejmowane w gnieźnieńskiej twierdzy decyzje nie spodobał się jednak Gerdzie – księżniczce z niemieckiego rodu, która nie czując przywiązania do poddanych jej plemion za nic miała ich pomyślność. Dbała jedynie o własny zbytek i ślepe posłuszeństwo ludu. W imieniu przez lata uciskanej i wyzyskiwanej przez nią społeczności oskarżam ją więc o inspirację i zaplanowanie będącej plamą...

Podobne wypracowania