Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jezus Chrystus - charakterystyka na podstawie Ewangelii

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jezus Chrystus urodził się w żydowskiej rodzinie, jako syn Marii i Józefa. Został poczęty z Ducha Świętego. Archanioł Gabriel ogłosił tę radosną nowinę Najświętszej Pannie. Ta jednak nieco się przestraszyła, ale pokładała ufność w Bogu i przyjęła jego wolę.

Syn Boży urodził się w Betlejem, w ubogiej stajence. Jego ziemscy rodzice musieli udać się na powszechny spis ludności, który zarządził Oktawian August. Nie zdążyli powrócić do Nazaretu przed połogiem. W tym czasie król Herod, otrzymawszy proroctwo o narodzinach nowego władcy, nakazał rzeź niemowląt. Józef z Marią i niemowlęciem uciekli do Egiptu. Po śmierci tyrana powrócili do swego rodzinnego miasteczka w Galilei, do Nazaretu.

Chrystus żyjąc na ziemi wśród ludzi był osobą niezwykle skromną, cichą i pokorną. Przyjął chrzest od swego krewnego, Jana Chrzciciela. Ceremonia odbyła się u brzegów rzeki Jordan. Jan ogłosił wtedy, iż nadszedł Mesjasz. Na Jezusa zstąpił Duch Święty w postaci gołębicy. Kiedy Jan został pojmany i uwięziony, Jezus rozpoczął nauczanie. Jako, że był osobą charyzmatyczną zebrał grupę dwunastu uczniów, którzy mieli pojąć i rozgłaszać naukę Mesjasza. Podczas wygłaszania nauk, Syn Boga wielokrotnie czynił cuda. Objawiały się...

Podobne wypracowania