Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bolesław Prus „Faraon” - charakterystyka Ramzesa XIII jako namiestnika i faraona

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ramzes XIII to tytułowy bohater powieści Bolesława Prusa „Faraon”. Jest synem Ramzesa XII, władcy absolutnego starożytnego Egiptu. Ramzes XIII wstępuje na tron w wieku 22 lat. Wcześniej przygotowywany jest do objęcia władzy mimo że to najmłodszy z trzech synów faraona. Ramzes XIII jest silny, władczy i mądry. Wychowywany przez kapłanów,  od małego zdradza zamiłowanie do rzemiosła wojskowego, od małego czuje również, że kiedyś zostanie władcą całego Egiptu. Snuje plany o przyszłych podbojach i wzniesieniu ogromnej piramidy, która będzie jego grobowcem, a jednocześnie symbolem potęgi. Jak na człowieka, którego pozycja pozwala na otaczanie się wyjątkowym przepychem, Ramzes XIII jest skromny, nie ceni wystawnego trybu życia, najmodniejszych strojów, woli towarzyszyć prostym żołnierzom i nie korzystać ze specjalnych wygód.

Przyszły faraon jest inteligentny, ambitny, ale też porywczy i niecierpliwy. Jak każdy młody człowiek, chciałby zrobić wszystko od razu, nie lubi czekać. Młodzieniec zostaje wysłany przez ojca, by stanął na czele wojska i rozprawił się z wrogiem, zagrażającym Egiptowi. Przyszły władca prowadzi wojsko drogą, przez którą przechodzą dwa skarabeusze. Egipcjanie nie chcą dalej iść, bo zgodnie...

Podobne wypracowania