Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy patriotyzm jest nam dziś do czegokolwiek potrzebny? – rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Patriotyzm (z greckiego patrio – ojczyzna) jest postawą oddania własnej ojczyźnie, jej umiłowania i szacunku względem niej. Często zakłada konieczność ponoszenia ofiar dla dobra ojczyzny oraz przedkładania jej interesu ponad dobro personalne. 

Patriota to człowiek, który kocha swoją ojczyznę. Manifestuje to poprzez umiłowanie i kultywowanie rodzimych tradycji czy też aktywną działalność na rzecz społeczeństwa (jak branie udziału w wyborach itp). Czy jednak patriotyzm nie jest pojęciem lekko przestarzałym? W dzisiejszych czasach często zapominamy o własnym pochodzeniu, a więc może i patriotyzm jest koncepcją nieżyciową. W niniejszej rozprawce postaram się odpowiedzieć na to pytanie. 

Współczesny świat nieustannie ulega przemianom na tle społecznym. Ludzie posiadają coraz więcej praw indywidualnych, a co za tym idzie – związki narodowe i kulturowe ulegają stopniowemu rozluźnieniu. Sukcesywnie ulegamy wpływom kultury masowej, dzień za dniem zbliżamy się do ostatecznej globalizacji. W tych warunkach ciężko jest utrzymać swoją świadomość narodową – w końcu wszyscy zostajemy sprowadzeni do jednej „globalnej wioski”. Zjednoczenie jest niewątpliwie zjawiskiem o pozytywnym wydźwięku; zjawiskiem, które w wymiarze...

Podobne wypracowania