Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Każda przygoda to życiowa lekcja - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W życiu człowieka nieustannie towarzyszą mu różnego rodzaju wydarzenia, które z perspektywy czasu bardzo często okazują się cennymi doświadczeniami. Tematem moich rozważań jest stwierdzenie „Każda przygoda to życiowa lekcja” i udowodnienie jego prawdziwości.

Każdy z nas w naszym codziennym życiu spotyka się z momentami, w których nasza decyzja odgrywa bardzo wielką rolę w procesie kształtowania się naszej przyszłości. Często również nasze wybory wpływają (mniej lub bardziej bezpośrednio) na życie innych ludzi, otaczających nas. Każda bez wyjątku akcja przynosi pewien rezultat, który kształtuje nasze życie. W zależności od charakteru tego rezultatu zdobywamy pozytywne bądź negatywne doświadczenia, które zawsze uczą nas czegoś nowego i kształtują naszą osobowość. Myślę, że miarą człowieczeństwa jest zdolność jednostki o stanowienia o samej sobie, dokonywania świadomych wyborów oraz ponoszenie ich konsekwencji. 

W literaturze możemy odnaleźć bardzo wiele przykładów decyzji, które stają się katalizatorami cennych doświadczeń. Przykładem może być powieść Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata” oraz jej główna bohaterka. Młodość Małgorzaty jest czasem, do którego...

Podobne wypracowania