Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

C.S. Lewis „Opowieści z Narnii” - charakterystyka Łucji

Łucja jest najmłodsza z rodzeństwa Pevensie, nie znaczy to jednak, że nie jest zaradna i odważna. Cechowała ją łagodność, dobroć i wrażliwość. Jej drobna postawa, złote włosy, niebieskie, szczere oczy, łagodna uroda i fakt, że była najmłodsza budziły we wszystkich ciepłe uczucia, nazywano ją często pieszczotliwie Łusią.

Łucja jako pierwsza odkryła tajemnicze przejście w szafie, prowadzące do Narnii. Stało się to zupełnie przypadkowo w czasie zwiedzania starego wiejskiego domu, do którego dzieci trafiły w czasie wojny. Łucja jest osóbką bardzo ciekawą, kiedy przekracza próg cudownej krainy nie może się oprzeć, by nie pójść w głąb lasu. W spotkaniu z faunem okazuje się ufna i ujmująca. Przyjmuje zaproszenie Tumnusa do jego domu, choć trochę się waha. Chętnie częstuje się herbatą i grzankami. Opowieść fauna o zaczarowanej krainie jest dla niej fascynująca. Łucja jest bardzo ciekawa wszelkich szczegółów. Jej delikatność, szczerość i przyjacielskie nastawienie nie pozawalają Tumnusowi jej uwięzić, choć taki ma rozkaz od Białej Czarownicy. Ujęty jej dobrocią, niewinnością i bezbronnością naraża się na gniew okrutnej Jadis, ale odprowadza dziewczynkę do wejścia do szafy.

Łucja zawsze mówiła prawdę. Tym razem także opowiedziała...

Podobne wypracowania