Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bracia Grimm „Kopciuszek” - streszczenie baśni

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pewien bogaty człowiek miał żonę i córkę. Niestety jego żona zachorowała i umarła. Przed śmiercią kobieta nakazała swej córce, by zawsze była dobrą i grzeczną dziewczyną. Nie minęło wiele czasu, gdy wdowiec ożenił się po raz drugi.

Jego nowa małżonka miała dwie córki, tak więc wszyscy pięcioro zamieszkali pod jednym dachem i odtąd żyli jak rodzina. Jednak dla jedynej córki mężczyzny, taki stan rzeczy nie okazał się pomyślny. Macocha i dwie przyrodnie siostry uczyniły bowiem z niej pomoc domową i wyręczały się nią we wszystkich pracach domowych. Dziewczyna zmuszana była przez te trzy okropne kobiety do prania, gotowania, sprzątania i wielu, wielu innych czynności. Uważały one, że to jej obowiązek i możliwość odwdzięczenia się za dach nad głową i jedzenie, choć to one przecież były „gośćmi” w jej domu.

Oprócz wymyślania najróżniejszych zajęć, siostry przywłaszczyły sobie wszystkie rzeczy należące do ich przyrodniej siostry i uwielbiały dokuczać biednej dziewczynie. Nieustannie wyśmiewały ją, poniżały, dawały do zrozumienia, że jest gorsza od nich. Podczas gdy one mogły stroić się, spędzać czas przed lustrem i lenić, ona musiała im usługiwać. Całodniowa ciężka praca sprawiała, że dziewczyna nie miała wieczorem na...

Podobne wypracowania