Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis dżungli - „Księga dżungli” Rudyard Kipling

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Dżungla pełna jest ludów rozmaitych, z których żaden nie lubi, by go niepokojono, toteż niewykształconemu i nieznającemu praw, obyczajów i haseł wielkie wszędzie zagraża niebezpieczeństwo”. Kipling ukazuje dżunglę na wzór społeczeństwa, w którym panują określone prawa. Wszyscy mieszkańcy winni je znać i przestrzegać ich, jeśli nie chcą się narazić na wielkie niebezpieczeństwo. Największe niebezpieczeństwa, jakich obawiają się zwierzęta, to ogień, który może zniszczyć całą dżunglę oraz wścieklizna, zaraźliwa choroba, na którą nie znają przecież lekarstwa.

Kipling niewiele mówi o samym wyglądzie dżungli, niektóre tylko miejsca, jak na przykład opuszczone miasto zostają zarysowane bardziej szczegółowo. Autor skupia się przede wszystkim na panujących w dżungli prawach i zwyczajach. Najwięcej dowiadujemy się o zwyczajach wilków, ale różne przygody Mowgliego ukazują też inne zwierzęta i ich własne prawa. Jak uczy Baloo, dżungla dzieli się pomiędzy zwierzęta powietrza, ziemi i wody. Wśród wysokich drzew żyją przede wszystkim ptaki, a także małpy. Te ostatnie ukazane zostały jako stworzenia wyjątkowo głupie. Jako jedyne nie potrafią się w żaden sposób zorganizować, nie...

Podobne wypracowania