Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Msza św. jako bezkrwawa ofiara Chrystusa - opracowanie. Części liturgii eucharystycznej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Msza święta w tradycji chrześcijańskiej to bezkrwawa ofiara Jezusa Chrystusa. Stanowi także porządek uroczystości liturgicznych, a dla ludzi wierzących jest okazją do spotkania się z Bogiem i udziału w akcie śmierci i męki Pana.

Msza święta (eucharystia) została ustanowiona przez Jezusa Chrystusa podczas ostatniej wieczerzy, jaką odbył wraz z apostołami. Opisuje to między innymi Mateusz w swojej Ewangelii (26, 27). Jezus wiedział wówczas, iż niedługo przyjdzie mu zginąć, a Jego śmierć jest jedynym sposobem na zbawienie i uzyskanie przez ludzi możliwości życia wiecznego. Dlatego też razem z apostołami spożywał chleb i pił w wino, które miały być symbolami Jego ciała i krwi. Chrystus nakazywał uczniom ich spożywanie mówiąc, iż „jest to Ciało, które za nich będzie wydane”.

W ten sposób została ustanowiona Eucharystia (Ofiarowanie), która dokonuje się do dnia dzisiejszego. Podczas mszy świętej kapłan prezentuje Ciało i Krew Jezusa Chrystusa pod postacią chleba i wina, a każdy chrześcijanin przeżywa tę ofiarę. Według religii katolickiej to właśnie podczas mszy świętej chleb zostaje zamieniony w Ciało, a wino w Krew. To ogromna Tajemnica, jednak każdy wierzący widzi w niej największy z dostępnych nam sensów....

Podobne wypracowania