Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Chrystusa Kazanie na Górze - 8 błogosławieństw - interpretacja, opracowanie i opis błogosławieństw

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Osiem błogosławieństw to wymienione przez Jezusa Chrystusa życiowe postawy, motywowane wiarą i miłością. Każdy chrześcijanin powinien być taką osobą, o jakiej mówi Pan. O tych błogosławieństwach dowiadujemy się z Pisma Świętego, a dokładnie – z Ewangelii według św. Mateusza ( 5,1).

Ewangelia opisuje wydarzenia z życia Chrystusa, kiedy to coraz więcej ludzi zaczynało wierzyć w Jego naukę i słuchać wskazówek. Wielu chorych podążało ze Jezusem pragnąc uzdrowienia, szukający pocieszenia odnajdywali w Nim nadzieję. Także wtedy Pan powołał swoich pierwszych uczniów. Kiedy pewnego razu ujrzał, iż idą za nim tłumy, wszedł na pobliską górę i udzielił towarzyszom kazania. Wymienił w nim błogosławieństwa, których mogą doświadczyć ludzie. Dotyczyły one pozytywnych, odpowiednich postaw, za które ludzie zostaną wynagrodzeni, bowiem zachowania te były bardzo docenione przez Boga. Oto osiem błogosławieństw, które wymienił Pan:

1. Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie.
2. Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
3. Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
4. Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem...

Podobne wypracowania