Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jezus Chrystus - kim jest Jezus Chrystus dla chrześcijan? Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jezus Chrystus jest postacią historyczną. Urodził się około 8-4 roku przed naszą erą w mieście Betlejem. Jest to postać centralna w religii chrześcijańskiej, ponieważ Jezus uznawany jest za założyciela Kościoła. Przede wszystkim jednak to On dokonał dzieła zbawienia.

Jezus Chrystus jest synem Boga i Maryi, kobiety wybranej ze względu na swoją czystość i dobroć. Bóg postanowił, iż urodzi ona Jego syna, a dokonawszy wyboru, sprawił, że jako jedyna urodziła się Ona bez grzechu pierworodnego. Do końca życia zachowała też czystość. Jezus według tradycji biblijnej urodził się w stajence w Betlejem. Był on oczekiwany przez ludzi przez tysiące lat, miał być Mesjaszem, który doprowadzi do zbawienia ludzkości. Ludzie oczekiwali na Niego z utęsknieniem.

Kiedy przyszedł na świat, okazało się, iż jest On człowiekiem wyjątkowym. O Jego życiu opowiadają pisma Nowego Testamentu (Ewangelie według świętych Marka, Mateusza, Łukasza i Jana). Mężczyzna zgromadził wokół siebie wielu wiernych i nauczał ich nowej religii. Powołał apostołów, których zadaniem miało być szerzenie wiary i pomaganie ludziom. W wieku trzydziestu lat Jezus został ochrzczony z rąk Jana Chrzciciela w wodach rzeki Jordan. W czasie swojego życia dokonał naprawdę wiele – uzdrawiał...

Podobne wypracowania