Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zmartwychwstanie Jezusa - opis, interpretacja i znaczenie Zmartwychwstania dla chrześcijan

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zmartwychwstanie Jezusa stanowi podstawę religii chrześcijańskiej, ponieważ dzięki temu wydarzeniu dokonał się akt zbawienia ludzkości. Czytamy o tym w Piśmie Świętym (między innymi w Ewangelii według św. Mateusza).

Jezus Chrystus zmarł na krzyżu po długiej i pełnej cierpienia drodze krzyżowej. Kiedy Mesjasz zawisł na krzyżu i dobiegał już koniec Jego życia ziemskiego, z okrzykiem bólu zwrócił się do swojego Ojca w niebie: „Boże, mój Boże, czemuś mnie opuścił?”. Po czym wyzionął ducha. Wówczas zaczęły dziać się niesamowite wydarzenia – niebo rozstąpiło się, skały pękały, a ziemia drżała (Mt, 27, 52). Powoli wszyscy ludzie zgromadzeni w tamtym miejscu zaczęli się rozchodzić. Zostały jedynie kobiety towarzyszące Jezusowi w ostatniej drodze. Wśród nich znajdowały się między innymi Maryja oraz Maria Magdalena.

Po pewnym czasie do Piłata udał się pewien zamożny człowiekiem imieniem Józef. Poprosił on sędziego o wydanie ciała zmarłego Jezusa, ponieważ chciał je pochować. Piłat zgodził się na to. Chrystusa pochowano w grobie, który wcześniej wydrążono w skale. Straż nocną przy grocie pełniły kobiety. Po upływie szabatu Maria i Magdalena ponownie przyszły na grób Jezusa. Ich oczom ukazał się anioł, nakazujący...

Podobne wypracowania