Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Apokalipsa św. Jana - Opracowanie Apokalipsy św. Jana z perspektywy chrześcijańskiej. Wizja końca świata i różne jej interpretacje

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Apokalipsa św. Jana jest najbardziej tajemniczą księgą Nowego Testamentu, stanowi ogromne wyzwanie dla jej interpretatorów. Wielu biblistów oraz uczonych starało się odkryć, co tak naprawdę znaczą symbole i rozmaite, często pojedyncze, słowa Apokalipsy, jednak do dzisiaj nic nie zostało ustalone na pewno. Wiadomo, iż opisuje ona koniec świata oraz Sąd Boży. Jednak znajduje się w niej tyle punktów spornych, że nie sposób uniknąć kłótni w obrębie różnych stanowisk.

Niektórzy uczeni twierdzą, iż Apokalipsa św. Jana wykazuje charakter uniwersalny, co oznacza, iż nie ma określonego czasu, którego przepowiednie miałyby dotyczyć. Jest ona ogólnym, niezwykle alegorycznym przedstawieniem losów Kościoła i świata i dlatego może być rozumiana przez każde pokolenie, bez konkretnych odniesień do miejsca i czasu zapowiadanych wydarzeń.

Dla tego rodzaju badaczy ważne jest, żeby zrozumieć symbolikę zawartą w Apokalipsie zgodnie z ówczesnymi oznaczeniami. Aby tego dokonać, niezbędna jest znajomość starodawnych znaków, przenośni, symboliki i kultury w ogólności. Dokładne badania tekstu, analiza od strony językowej i znaczeniowej ma na celu formalne określenie struktury językowej, którą następnie...

Podobne wypracowania