Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Kamil de Lellis - życiorys, patronat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święty Kamil de Lellis, kapłan i zakonnik, urodził się 25 maja roku 1550 w Arbuzach - w Bucchianico, królestwie Neapolu.

W okresie od roku 1559 do 1574 wiódł żywot lekkoducha-żołnierza i walczył przeciwko Turkom w weneckiej służbie. Dnia 2 lutego 1575 roku doznał nawrócenia. Wiedziony gorącym pragnieniem pokutowania za grzechy młodości chciał wstąpić do zakonu kapucynów i odmienić swe życie. Jednak z powodu choroby owrzodzenia nóg zmuszony był do opuszczenia zakonu. 

Cierpienia, których doświadczył, związane z dolegliwościami nóg spowodowały, że Kamil wybrał posługę w szpitalu św. Jakuba dla nieuleczalnie chorych znajdującego się w Rzymie. Objął tam stanowisko dozorcy. Poświęcił swe życie dla ludzi chorych, oddając im najniższe posługi. Przygotowywał chętnych do dobrej śmierci. W szpitalu tym znalazł swe powołanie. 

Mając 32 lata, rozpoczął naukę, zgłębiając ją stopniowo od najprostszych kwestii, aby zostać kapłanem. Święcenia otrzymał w roku 1584. Dwa lata później założył zakon kleryków regularnych - kamilianów - którzy posługiwali chorym i był przełożonym tej wspólnoty. Po wielu trudnościach Kamilowi udało się otrzymać aprobatę Stolicy Apostolskiej. Zakonnicy,...

Podobne wypracowania