Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Moje biblijne motto życiowe - wybierz i uzasadnij swój wybór

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bogatym źródłem mott w Biblii jest bezsprzecznie starotestamentowa Księga Przysłów, która stanowiąc dzieło różnych autorów, jest jedną z ksiąg dydaktycznych.

Mottem, o którym warto pamiętać, moim zdaniem, są słowa: „Ubogi niemiły nawet najbliższemu, a bogacz ma wielu przyjaciół” (Ps 14, 20). Ta mądra myśl jak widać, była równie zasadna w czasach ówczesnych, jak i dziś. W tym krótkim zdaniu mieści się bolesna prawda o naturze człowieka i jego małości. 

Niestety jest bardzo wielu ludzi, dla których sfera materialna jest największym dobrem i jedynym celem, do którego warto dążyć w życiu. Zwykle dzieje się tak, że człowieka majętnego, usytuowanego, piastującego ważne stanowisko, otacza tłum, któremu nie zależy na nim jako na osobie o określonej osobowości, zapatrywaniach, zaletach itd. Człowiek, którego można nazwać bogaczem, wbrew pozorom ma dużo trudniejszą sytuację niż ci mniej łaskawie potraktowani przez los, ponieważ wielokrotnie nawet jego najbliżsi, którzy powinni trwać przy nim dla niego samego, okazują się oszustami, którzy znaleźli u jego boku sposób na łatwe życie - bez troski o pieniądze.

Druga strona medalu,...

Podobne wypracowania