Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Prześladowanie pierwszych chrześcijan - Prześladowania chrześcijan we współczesnym świecie. Opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Chrześcijanie byli prześladowani niemal od początku istnienia pierwszych wspólnot. Zaczęły się one tworzyć już za życia Jezusa, ale najwięcej ludzi zrzeszało się jako wyznawcy nowej wiary już po śmierci Mesjasza. Wyznawcy chrześcijaństwa rośli w siłę, ich liczba stopniowo powiększała się. Dla instytucji państwowych stawali się oni zagrożeniem, obawiano się nie tylko możliwości obalenie władzy ale także utraty kontroli nad ludnością.

Pierwsze prześladowanie miało miejsce już kilkadziesiąt lat po ukrzyżowaniu Jezusa. W latach 60. I wieku na tronie Rzymu zasiadł cesarz Neron. Aby usprawiedliwić pewne niepowodzenia i nie chcąc dopuścić do rozproszenia władzy, oskarżał chrześcijan o mordowanie dzieci oraz zatruwanie wody. Cesarz był najważniejszą osobą w państwie, dla poddanych stanowił obraz Boga, tylko jemu można było oddawać cześć. Dlatego też chrześcijanie, którzy nie wielbili Nerona, stanowili dla niego przeszkodę i niebezpieczeństwo.

W roku 64 doszło do podpalenia Rzymu (uczynili to ludzie Nerona z jego rozkazu) zginęło wielu chrześcijan. Potem zaczęto, również za sprawą cesarza, mordować wyznawców Jezusa podczas igrzysk. Ginęli oni na krzyżu lub rozszarpywani przez wygłodniałe lwy. Pod koniec I wieku prześladowania także były ogromne....

Podobne wypracowania