Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co by było, gdyby Jezus nie zmartwychwstał? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tajemnica i cud zmartwychwstania Jezusa Chrystusa to najważniejsze dla chrześcijan wydarzenie, ponieważ stanowi fundament ich wiary. Jest ono przypieczętowaniem i jednocześnie potwierdzeniem wszystkiego, co zawiera Pismo Święte. 

Wszystko to, co miało miejsce przed narodzeniem Chrystusa i przed jego śmiercią oraz zmartwychwstaniem, podporządkowane było tylko temu jednemu i najważniejszemu dniu. Słowa modlitwy Skład Apostolski  mówią o wierze w: „Jezusa Chrystusa […] który […] trzeciego dnia zmartwychwstał; wstąpił do nieba, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych, a królestwu Jego nie będzie końca”.

Czyli bezwzględnie zmartwychwstanie oraz to, co stać się ma podczas Sądu Ostatecznego, jest fundamentem wiary chrześcijańskiej i bez tego, religia ta mogłaby zaniknąć z powodu braku wyznawców.

Jeśli bowiem Chrystus ukazał ludziom, że po śmierci duszę czeka wieczne obcowanie z Bogiem, że zgon ciała nie jest ostatnim etapem naszej niełatwej wędrówki, to wszyscy ludzie, postępujący zgodnie ze słowem Boga, takiej łaski mogą dostąpić. Ale gdyby okazało się, że wszystko ku czemu dążył Jezus w czasie swego pobytu na ziemi, było zmierzaniem do nicości,...

Podobne wypracowania