Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ostatnia Wieczerza - znaczenie, opis, interpretacja odpowiedniego fragmentu Nowego Testamentu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Istotą Ostatniej Wieczerzy są słowa Jezusa Chrystusa: „A potem wziął kielich, odmówił modlitwę dziękczynną i powiedział: Weźcie go i podzielcie między siebie. Bo mówię wam, że odtąd już nie będę pił z owocu winnego szczepu, dopóki nie przyjdzie królestwo Boże. A potem wziąwszy chleb, odmówił dziękczynienie, połamał i rozdał go im mówiąc: To jest ciało moje wydane za was. Czyńcie to samo na moją pamiątkę. Podobnie po wieczerzy wziął kielich i powiedział: Ten kielich jest Nowym Przymierzem we krwi mojej, która będzie za was wylana”.

Ostatnia Wieczerza była ostatnim posiłkiem (Paschą) spożywaną przez Jezusa Chrystusa przed jego ukrzyżowaniem. Ma ona symboliczne znaczenie. Zapowiada ona przemienienie pańskie chleba w Ciało Chrystusa, a także jego krwi w wino mszalne. Na wzór wieczerzy chrystusowej odbywa się msza święta w Kościele katolickim. Jest to pamiątka po ustanowieniu przez Jezusa Chrystusa sakramentu Eucharystii. Wtedy to Jezus nakazał swoim wiernym (wtedy dwunastu apostołom) spożywanie jego ciała (komunia święta) i przyjmowanie go do serca jak znak przynależności do wiary chrześcijańskiej oraz wiary w niego samego.

Jezus Chrystus przeczuwał, że nadchodzi dzień jego śmierci - śmierci, która...

Podobne wypracowania