Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Święta wojna - Dżihad - co to jest dżihad? Dżihad w islamie - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Święta wojna, czyli „Dżihad” jest z pewnością jednym z najbardziej kontrowersyjnych zapisów religijnych, jakie możemy znaleźć w Koranie. 

Ogrom ludzi odmienia to słowo przez wszystkie możliwe przypadki, nie zadając sobie trudu, by wejść głębiej w znaczenie tego słowa. Choć „dżihad” zostało zaszczepione w naszych umysłach jako święta wojna, to dosłownie oznacza tyle co wysiłek, zmaganie. Wyrażenie „święta wojna” tak naprawdę nie istnieje w Koranie. Służy jedynie niejako jako „słowo-wytrych”, które skupia w sobie znaczenie innych obecnych w Księdze terminów o podobnym znaczeniu. I tak na przykład arabski termin, „kital” pojawia się w Koranie trzydzieści trzy razy, a oznacza walkę zbrojną w celu zabicia lub podporządkowania sobie przeciwnika.

Słowo „harb” występuje około sześciu razy jako oznaczenie zbrojnego ataku lub walki z ludźmi określanymi jako niewiernymi. I wreszcie „dżihad”. Termin ten obecny jest na kartach Koranu dwadzieścia osiem razy i oznacza walkę ze złem na wiele sposobów: sercem, językiem, piórem, ręką i mieczem. Dżihad serca to walka z własnymi słabościami i ułomnościami, do której zobowiązani są wszyscy muzułmanie....

Podobne wypracowania