Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Nowy Testament - Ewangelia wg św. Łukasza - opracowanie (interpretacja ogólna)

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ewangelia według św. Łukasza znajduje się w Nowym Testamencie jako z kolei. Przez badaczy religijnych nazywana jest tzw. Ewangelią Synoptyczną. Oznacza to podobieństwo treści, formy i struktury z ewangeliami według św. Marka i Mateusza.

Problematyka zawarta w Ewangelii św. Łukasza jest niezwykle ważna oraz różnorodna. Przede wszystkim jednak pismo tego ewangelisty jest dla badaczy i wszystkich wiernych źródłem wiedzy o początkach życia Jezusa Chrystusa. Opis narodzin Mesjasza zawarty w tej Ewangelii jest bardzo szczegółowy i dokładny. Żaden inny autor w taki sposób nie przedstawił pierwszych chwil Boga po Jego przyjściu na świat. Należy pamiętać, że dla nas, chrześcijan, wydarzenia związane z narodzinami Jezusa są bardzo ważne. Stanowią bowiem podstawę naszej religii. Wierzymy, iż Bóg został zrodzony z kobiety dziewicy, pozbawionej grzechu pierworodnego. Istnieje też w naszej kulturze przekonanie o ubogich narodzinach Jezusa, w stajence. Właśnie Ewangelia według św. Łukasza dała nam ku temu podstawy. Jest ona bezpośrednim, dokładnym świadectwem spełnienia się wszystkich proroctw, opisanych jeszcze w Starym Testamencie.

Święty Łukasz zwraca też uwagę na ogromne, nieskończone miłosierdzie Boga Stwórcy. Przedstawił je symbolicznie,...

Podobne wypracowania