Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co to znaczy naśladować Jezusa biorąc swój krzyż? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wielokrotnie każdy wierzący słyszał, że powinien naśladować Chrystusa i nieść swój krzyż. Umiejętność naśladownictwa Syna Bożego jest jedną z najważniejszych cech prawdziwie wierzącej osoby, dobrego chrześcijanina. Jezus Chrystus umarł na krzyżu, aby odkupić ludzi, podarować im możliwość zmartwychwstania. Niesienie krzyża kojarzy się więc z ogromnym wysiłkiem. Jednak mało, kto wie, co właściwie oznacza „nieść swój krzyż”.

Naśladownictwo Pana Jezusa, postępowanie na Jego wzór oznacza, że człowiek powinien znosić cierpienia, które są mu dane. Mogą one być różnorodne, nie da się ich porównać –  każdy człowiek odbiera trudności życia w inny sposób. Krzyżem dla osoby wierzącej może być choroba, ciężka sytuacja życiowa, wszelkie kłopoty dnia codziennego, cierpienia zarówno te małe, jak i dramaty ludzkiego życia. Ważne, aby wiedzieć, jak należy postępować w tych sytuacjach, za wzorzec obrać Chrystusa.

Człowiek niosący swój krzyż to przede wszystkim osoba pokorna. Nie eksponuje ona swych trudów, ukazując wszystkim swą niedolę. Przyjmuje je w milczeniu wiedząc, że cierpienie jest naturalną częścią ludzkiego życia. Nie jest to jednak człowiek, który umartwia się, dąży do zaznania...

Podobne wypracowania